X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
چهارشنبه 28 مرداد‌ماه سال 1388
این جانوران که تصاویرشان را مشاهده می کنید لزوما برای انسان ها مرگبار و خطرناک نیستند اما هر یک از آنها در جهان خودشان یک شکارچی فوق العاده و مانند یک ماشین مرگ هستند. گزارشی تصویری از 10 جانور مرگبار کره زمین. 8 خرداد 88 . منبع : بی بی سی : گزارش : بهرام افتخاری.

تصویر تلفیقی 10 جانور از مرگبارترین جانوران کره زمین که در سریال تلویزیونی « ددلی 60 » کانال لایو بی بی سی معرفی شدند.

تصویر یک لاک پشت گونه (Alligator Snapping Turtle ) که یادگاری از دوره دایناسورها بوده و فقط در آب های رودخانه های جنوب ایالات متحده زندگی می کند. این لاک پشت گوشتخوار از خوردن هیچ نوع گوشتی رویگردان نیست و حتی قادر به کشتن تمساح های کوچک است.

اسب آبی برخلاف ظاهر آرام وبی خطرش یکی از مهاجم ترین جانوران قاره آفریقا است. هر سال تعداد انسان هایی که توسط اسب های آبی در آفریقا کشته می شوند بیش از قربانیان سایر پستانداران وحشی است.

تصویر چشم هراس آور یک کروکودیل آب شور یکی از بزرگترین گونه های کروکودیل در جهان. این جانور غول پیکر قادر به کشتن هر گونه جانور و یا انسانی است که در قلمرواش پیدا شود.

تصویر یک مار مامبا سیاه که برخلاف نامش رنگی نقره ای دارد. این مار علی رغم جثه کوچک و باریکش دارای یکی از مرگبارترین زهر ها در دنیای مارها است و در نیش زدن به هر موجودی لحظه ای تردید نمی کند.

راسوی مشهور به « هانی بجرز» جسورترین و بی باکترین جانور روی زمین است که از این نظر نامش در کتاب رکوردهای گینس ثبت شده است. این جانور گوشتخوار از هیچ حیوان دیگری بیم ندارد. این گونه راسو به راحتی آب خوردن شاه کبرا را شکار می کند و با جسارت به جانورانی که به مراتب بزرگتر از خودش هستند، حمله می کند.

تصویر یک افعی گونه (saw - scaled viper ) که علی رغم جثه کوچکش و حداکثر 90 سانتی متری بیش از هر مار دیگری در هند قربانی می گیرد.

تصویر یک گونه سخت پوست به نام (Mantis shrimp ) که در آبهای اقیانوس آرام در نزدیک سواحل گینه پاپوا زندگی می کند. این سخت پوست یک شکارچی مرگبار است و حتی جانوران بزرگتر نیز به او حمله نمی کنند.

شاهین پریگرین سریع ترین موجود زنده روی کره زمین است و سرعت پرواز او به 322 کیلومتر در ساعت می رسد. این پرنده در فضاهای باز و گسترده شکار کرده و مانند یک بلای آسمانی بر سر طعمه اش فرود می آید.

سگ های وحشی آفریقایی از ماهرترین شکارچیان دشت های آفریقا محسوب می شوند. این جانور به صورت گروهی به شکار می رود و به دلیل نیروی خستگی ناپذیرش شکار خود را که ممکن است یک ویلبیس و یا یک گورخر باشد به اندازه ای تعقیب کرده و هر از چند گاه به آن حمله می کند که طعمه بخت برگشته از جان سیر شده و تسلیم آنها می شود . حتی کفتارها نیز قادر نیستند علی رغم چثه بسیار بزرگترشان شکار سگ های وحشی را از چنگ آنها به در آورند.

کوسه ببری پس از کوسه سفید بزرگترین کوسه شکارچی است. کوسه ببری لزوما به انسان حمله نمی کند اما این ماشین شکار از حمله به سایر گونه های کوسه تردیدی به خود راه نمی دهد