X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
یکشنبه 5 اردیبهشت‌ماه سال 1389

۱۰ انتخاب برتر: پیشرفته ترین داشبوردهای اتومبیل


با حرکت سریع تکنولوژی، داشبورد خودرو ها هم در حال مجهز شدن به آخرین فناوری های روز است. در اینجا با ۱۰ تا از پیشرفته ترین آنها آشنا می شود که هم اکنون در حال تولید هستند یا تا یک سال آینده به بازار ارایه می شوند.

 

2010 Audi R8  
این مدل به نسل جدید MMIاین شرکت مجهز است. Multi Media Interface در واقع یک محیط گرافیکی برای کنترل امکانات خودرو و ابزارهای چند رسانه ای است. این دستگاه مرکزی تمام سیستم های خودرو مانند پخش کننده موسیقی، رادیو، نورپردازی داخلی، ارتفاع خودرو و... را کنترل می کند. در کنار آن سیستم ناوبری توپوگرافیکی قرار دارد و ضمنا این خودرو فرامین صوتی را هم درک می کند. علاوه بر این، برای صحبت کردن با تلفن همراه، روی کمربند ایمنی آن میکروفن تعبیه شده تا مجبور نباشید تلفن را به گوشتان بچسبانید.

 

2010 Acura ZDX  
این خودرو به دک نمایشگر سه طبقه مجهز است. یکی از نمایشگرها شما را از اوضاع آب و هوا و شرایط بد جوی مطلع می کند. از نظر کیفیت موسیقی هم بهتر است خیالتان راحت باشد چرا که این اتومبیل به سیستم سوراند مجهز است! ضمنا MMI با کنترل صوتی هم فراموش نشده است.

 

2009 BMW 7-Series  
بی ام و طرفداران خاص خودش را دارد. این مدل دارای یک پنل LCD ده اینچی است. برای نخستین بار سیستمی در این خودرو تعبیه شده که اطلاعات مهم را به گونه ای به راننده نشان می دهد که لازم نیست سر خود را پایین بیاورد. در این خودرو دوربینی هم تعبیه شده که با آن می توانید دو طرف اتومبیل و نقاط کور را ببینید. این دوربین می تواند هنگام قرار گرفتن اشیا در نقاط کور به شما هشدار بدهد.  

2010 Mercedes S-Class  
چه کسی از مرسدس بنز خوشش نمی آید؟ مدل S سال ۲۰۱۰، راننده را تحت نظر می گیرد و در صورت خواب آلودگی به وی هشدار می دهد. نمایشگر این خودرو می تواند از وسط نصف شود و تصاویر متفاوتی را برای راننده و مسافر پخش کند. کنترل صوتی خودرو هم فراموش نشده است.

 

2010 Nissan GT-R  
داشبورد این مدل نیسان به یک نمایشگر چندکاره مجهز است. نمایشگر دیگری هم تمام اطلاعات خودرو را به راننده نشان می دهد.

 

2010 Honda Insight  
داشبود این خودرو هوندا نیاز به توضیح زیادی ندارد و به اندازه کافی عجیب هست!

 

2010 Lexus HS  
نکته جالب در مورد داشبورد مدل جدید لکسوس این است که به نخستین اتومبیلی تبدیل شده که دارای ترک بالی است که کار موس را انجام می دهد. نمایشگر آن هم دارای زاویه دید بسیار وسیع است.

 

2010 Range Rover  
این یکی دارای بزرگ ترین صفحه نمایش تعبیه شده در داشبورد است. با سایز ۱۲ اینچ و سیستم ناوبری پیشرفته به همراه صدای سوراند

 

2010 Ford Fusion Hybrid  
تمام پنل جلویی این مدل فورد LCD است. و می تواند ترافیک جاده را به صورت زنده به شما نمایش دهد. خوشبختانه می توانید آن را با صدایتان کنترل کنید.

 

2011 Chevy Volt  
قسمتی از داشبورد این خودرو شبیه آی پاد طراحی شده تا علاقمندان اپل را راضی کند. ضمنا دارای شارژری است که میزان شارژ پخش کننده موسیقی را نشان میدهد.