X
تبلیغات
رایتل
چهارشنبه 16 مرداد‌ماه سال 1387

 دانشمندان با استفاده از هورمون آکسی توسین در حال تولید داروی شگفت انگیزی هستند که به گفته آنان می‌تواند خجالت و اضطراب را از بین ببرد.

به گزارش مرکز خبری امید به نقل از رویترز ، تحقیقات قبلی نشان داده است آکسی توسین که هورمون دوست داشتن نیز خوانده می‌شود به زایمان و برقراری پیوند عاطفی مادر با نوزادان تازه متولد شده‌اش کمک می‌کند و می‌تواند اضطراب و ترس را کاهش دهد.

اکنون دانشمندان بین‌المللی در آمریکا، اروپا و استرالیا برای تولید انواع تجاری این هورمون در حال رقابت هستند. آنها امیدوارند این دارو بتواند انگیزه مصرف داروهای مضر و یا مشروبات الکلی برای رفع اضطراب را برطرف کند.

پروفسور پاول زاک گفت آزمایش‌های انجام شده نشان داده‌اند که آکسی توسین اضطراب را در افراد کاهش می‌دهد. این هورمون تعاملات اجتماعی را بین افراد تسهیل می‌کند. علاوه بر این این هورمون محصول بی‌خطری است که هیچ گونه عوارض جانبی و اعتیاد آوری برای مصرف‌کننده ندارد.

پروفسور زاک و همکارانش از دانشگاه کلرمونت این هورمون را بر روی صدها بیمار آزمایش کرده اند.

به گفته آنان تاثیر اصلی آکسی توسین مهار غرایز نگرانی و بدگمانی که موجب اضطراب می‌شود.

هورمون آکسی توسین بطور طبیعی در مغز تولید می‌شود.

زاک گفت این هورمون باعث توجه افراد نسبت به دیگران می‌شود و سخاوت و بخشندگی نسبت به آنها را افزایش می‌دهد. به همین دلیل است که این هورمون تعاملات اجتماعی را تسهیل می‌کند